Drazí přátelé, od 1.5.2024 je majitelem Blue Bloom s.r.o., ( Inca Botanica ), veškeré dotazy a pohledávky ohledně objednávek, dotazů apod. směrujte na mail eshop@incabotanica.com nebo na tel. +420 770 600 933 po-pá od 11:00-13:00.

Divoký pomeranč

Divoký pomeranč, latinsky Citrus aurantium je rostlina rostoucí v oblasti Amazonie. Používá se v etnomedicíně, tělo detoxikuje a dodává mu energii.

 

Divoký pomeranč svým názvem evokuje dálky a exotiku. Jeho správné pojmenování je však pomerančovník hořký, roste ale v exotických oblastech naší planety. Setkat se s ním můžete v jihovýchodní Asii, Indii a také Amazonii Jižní Ameriky. Roste zkrátka v tropických oblastech napříč celým světem. Tento stálezelený strom se tyčí do výšky až 10 metrů a pravděpodobně vznikl zkřížením mandarinky ovocné a pomela. Právě kvůli druhému jmenovanému má divoký pomeranč hořké plody, které nejsou chutné. To naštěstí nevadí, protože se pro účely etnomedicíny využívají jeho listy.

Divoký pomeranč se může pochlubit množstvím blahodárných účinků. Umí například podpořit vylučování vody z těla, pomáhá k cestě za ideální hmotností, podporuje trávení, psychickou rovnováhu a pocit klidu. Nejčastěji se s ním setkáte v podobě čaje.