Drazí přátelé, od 1.5.2024 je majitelem Blue Bloom s.r.o., ( Inca Botanica ), veškeré dotazy a pohledávky ohledně objednávek, dotazů apod. směrujte na mail eshop@incabotanica.com nebo na tel. +420 770 600 933 po-pá od 11:00-13:00.

Etnická medicína

Etnomedicína zvaná též jako etnická medicína nebo lidová medicína představuje léčitelství prostřednictvím bylin, přírodnin, magie a dalších metod vycházejících ze zkušeností z minulosti mnoha různých národů.

 

Etnomedicína patří mezi alternativní a nekonvenční oblasti léčitelství. Velmi často využívá síly bylinek a rostlin. Současně zahrnuje i práci šamanů, kteří pro léčení používají různá vykuřovadla, magické formule, dotyky atd. Etnická medicína může používat různé principy, které vycházejí z historie a kultury daného národa. Pro část dnešní moderní civilizace může působit nedůvěryhodně, protože mnoho postupů a léčivých látek např. neschvaluje Evropská unie nebo nejsou zařazené mezi oficiální léčiva. V některých lidech může vzbuzovat pocit, že se jedná o šarlatánství.

My ale zastáváme názor, že etnomedicína si rozhodně zasluhuje naši pozornost. Její postupy jsou často ověřeny celými generacemi lidí a stovkami let. Pomohla mnoha lidem v geografických oblastech, kde naše běžná léčba není a nebyla dostupná. V poslední době bývají nejrůznější byliny také předmětem vědeckých výzkumů se zajímavými a pozitivními výsledky. Navíc využívá látky z přírody, které nejsou chemicky upraveny, a jsou tedy lidskému tělu bližší než uměle vytvořené léky. Ať už se jedná o bylinné čaje, extrakty, tinktury nebo tablety, všechny mohou být cennými prostředky, jak bojovat se zdravotními obtížemi a rozhodně stojí za vyzkoušení. K etnomedicíně je třeba postupovat s pokorou a bylinky užívat obezřetně. Jistě víte, že botanika je mocná věda a rostliny mohou člověku jak velmi pomoct, tak uškodit. Pokud chcete do tajů etnomedicíny proniknout hlouběji, můžete využít naši poradnu.