Od 4.7. - 31.8. 22 má TELEFONICKÁ PORADNA DOVOLENOU, v případě dotazů pište, prosím, na mail: INFO@BYLINKYZAMAZONIE.CZ. Děkuji za pochopení. Blanka Čížkovská

Etnomedicína

Etnomedicína zvaná též jako etnická medicína nebo lidová medicína představuje léčitelství prostřednictvím bylin, přírodnin, magie a dalších metod vycházejících ze zkušeností z minulosti mnoha různých národů.

 

Etnomedicína patří mezi alternativní a nekonvenční oblasti léčitelství. Velmi často využívá síly bylinek a rostlin. Současně zahrnuje i práci šamanů, kteří pro léčení používají různá vykuřovadla, magické formule, dotyky atd. Etnická medicína může používat různé principy, které vycházejí z historie a kultury daného národa. Pro část dnešní moderní civilizace může působit nedůvěryhodně, protože mnoho postupů a léčivých látek např. neschvaluje Evropská unie nebo nejsou zařazené mezi oficiální léčiva. V některých lidech může vzbuzovat pocit, že se jedná o šarlatánství.

My ale zastáváme názor, že etnomedicína si rozhodně zasluhuje naši pozornost. Její postupy jsou často ověřeny celými generacemi lidí a stovkami let. Pomohla mnoha lidem v geografických oblastech, kde naše běžná léčba není a nebyla dostupná. V poslední době bývají nejrůznější byliny také předmětem vědeckých výzkumů se zajímavými a pozitivními výsledky. Navíc využívá látky z přírody, které nejsou chemicky upraveny, a jsou tedy lidskému tělu bližší než uměle vytvořené léky. Ať už se jedná o bylinné čaje, extrakty, tinktury nebo tablety, všechny mohou být cennými prostředky, jak bojovat se zdravotními obtížemi a rozhodně stojí za vyzkoušení. K etnomedicíně je třeba postupovat s pokorou a bylinky užívat obezřetně. Jistě víte, že botanika je mocná věda a rostliny mohou člověku jak velmi pomoct, tak uškodit. Pokud chcete do tajů etnomedicíny proniknout hlouběji, můžete využít naši poradnu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení