Drazí přátelé, od 1.5.2024 je majitelem Blue Bloom s.r.o., ( Inca Botanica ), veškeré dotazy a pohledávky ohledně objednávek, dotazů apod. směrujte na mail eshop@incabotanica.com nebo na tel. +420 770 600 933 po-pá od 11:00-13:00.

Guarana

Guarana je známou rostlinou, jejíž výtažky se využívají ke stimulaci organismu, který pak lépe odolává únavě. Najdete ji v nejrůznějších nápojích, fit tyčinkách, ale také v produktech etnomedicíny.

 

Znáte rostlinu zvanou Paulinie nápojná? Zřejmě řeknete, že ne. Když ale zmíníme guaranu, určitě jste o ní už slyšeli. Právě tak se přezdívá semenům tohoto keře/drobného stromku, který roste v Jižní Americe. Narazit na něho můžete ve Venezuele a Brazílii, kde má svůj původ, ale také v Peru či Ekvádoru.

Rostlina patří mezi důležité rostliny některých brazilských kmenů, které jí přisuzují magickou moc a vidí ji jako prostředek k získání síly a energie. Dokonce existuje i legenda o “Božském dítěti”, které zabil had a samotná rostlina vzešla z očí tohoto dítěte. Plody této rostliny totiž vypadají jako oko. Název pochází z indiánského pojmenování pro “velký strom lesa”. Zralé plody se používají jako stimulant a mají povzbuzující účinky. Pomáhají potlačit únavu a podporují vznik energie v těle. V Brazílii věří i jejím afrodiziakálním účinkům.