Od 4.7. - 31.8. 22 má TELEFONICKÁ PORADNA DOVOLENOU, v případě dotazů pište, prosím, na mail: INFO@BYLINKYZAMAZONIE.CZ. Děkuji za pochopení. Blanka Čížkovská

Guarana

Guarana je známou rostlinou, jejíž výtažky se využívají ke stimulaci organismu, který pak lépe odolává únavě. Najdete ji v nejrůznějších nápojích, fit tyčinkách, ale také v produktech etnomedicíny.

 

Znáte rostlinu zvanou Paulinie nápojná? Zřejmě řeknete, že ne. Když ale zmíníme guaranu, určitě jste o ní už slyšeli. Právě tak se přezdívá semenům tohoto keře/drobného stromku, který roste v Jižní Americe. Narazit na něho můžete ve Venezuele a Brazílii, kde má svůj původ, ale také v Peru či Ekvádoru.

Rostlina patří mezi důležité rostliny některých brazilských kmenů, které jí přisuzují magickou moc a vidí ji jako prostředek k získání síly a energie. Dokonce existuje i legenda o “Božském dítěti”, které zabil had a samotná rostlina vzešla z očí tohoto dítěte. Plody této rostliny totiž vypadají jako oko. Název pochází z indiánského pojmenování pro “velký strom lesa”. Zralé plody se používají jako stimulant a mají povzbuzující účinky. Pomáhají potlačit únavu a podporují vznik energie v těle. V Brazílii věří i jejím afrodiziakálním účinkům.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení