Drazí přátelé, od 1.5.2024 je majitelem Blue Bloom s.r.o., ( Inca Botanica ), veškeré dotazy a pohledávky ohledně objednávek, dotazů apod. směrujte na mail eshop@incabotanica.com nebo na tel. +420 770 600 933 po-pá od 11:00-13:00.

Inkové

Národ Inků patří mezi staré obyvatele Jižní Ameriky, konkrétně Incké říše, která se nacházela na území Kolumbie, Ekvádoru, Peru, Bolívie, Chile a Argentiny. Dodnes jsou opředeni mnoha tajemstvími.

 

Stará říše Inků byla založená pravděpodobně roku 1438 a zanikla v první třetině 16. století, kdy ji dobyli Španělé v čele s Franciscem Pizarrem. Svého času patřila mezi největší říši, která se v Jižní Americe rozkládala. Dodnes se s ní pojí mnoho tajemství, která jsme stále nerozluštili. Neumíme pořádně přečíst incké uzlové písmo, jak dokázali postavit slavné Machu Picchu vysoko v horách či proč na náhorních plošinách zobrazovali obrovské obrazce. Záhadní Inkové se často spojují s mimozemšťany. Inkové, synové Slunce, žili na horách a hojně se věnovali zemědělství - budovali rozsáhlé terasy, na kterých i v nehostinných podmínkách pěstovali kukuřici, melouny, arašídy, brambory, bavlnu a další. Jsou slavní i pro nádherné incké šperky a zlaté poklady, které se možná stále ukrývají zakopané někde v Andách.