Od 4.7. - 31.8. 22 má TELEFONICKÁ PORADNA DOVOLENOU, v případě dotazů pište, prosím, na mail: INFO@BYLINKYZAMAZONIE.CZ. Děkuji za pochopení. Blanka Čížkovská

Inkové

Národ Inků patří mezi staré obyvatele Jižní Ameriky, konkrétně Incké říše, která se nacházela na území Kolumbie, Ekvádoru, Peru, Bolívie, Chile a Argentiny. Dodnes jsou opředeni mnoha tajemstvími.

 

Stará říše Inků byla založená pravděpodobně roku 1438 a zanikla v první třetině 16. století, kdy ji dobyli Španělé v čele s Franciscem Pizarrem. Svého času patřila mezi největší říši, která se v Jižní Americe rozkládala. Dodnes se s ní pojí mnoho tajemství, která jsme stále nerozluštili. Neumíme pořádně přečíst incké uzlové písmo, jak dokázali postavit slavné Machu Picchu vysoko v horách či proč na náhorních plošinách zobrazovali obrovské obrazce. Záhadní Inkové se často spojují s mimozemšťany. Inkové, synové Slunce, žili na horách a hojně se věnovali zemědělství - budovali rozsáhlé terasy, na kterých i v nehostinných podmínkách pěstovali kukuřici, melouny, arašídy, brambory, bavlnu a další. Jsou slavní i pro nádherné incké šperky a zlaté poklady, které se možná stále ukrývají zakopané někde v Andách.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení