Drazí přátelé, od 1.5.2024 je majitelem Blue Bloom s.r.o., ( Inca Botanica ), veškeré dotazy a pohledávky ohledně objednávek, dotazů apod. směrujte na mail eshop@incabotanica.com nebo na tel. +420 770 600 933 po-pá od 11:00-13:00.

Jitrocel

Jitrocel se řadí mezi nejhojnější a nejvyužívanější léčivé byliny. Roste i v České republice a velmi často se používá pro výrobu jitrocelového sirupu.

 

Jitrocel kopinatý je hojně rostoucí bylina, kterou najdete na každé louce. Najdete ho i v mezích, pastvinách, rumištích a podél cest. Dorůstá výšky zhruba 20 cm, má podlouhlé listy a výrazně tyčící se květ, který vypadá jako drobná šedozelená šiška porostlá fialovobílými chloupky. Jitrocel se používá na přípravu čaje, oblíbeného jitrocelového sirupu, dá se však použít i do salátů. V minulosti se listy jitrocele používaly místo tabáku.

Jitrocel se řadí mezi významné léčivé byliny, které se v přírodním léčitelství využívají už po staletí. Dle Evropské unie má dokonce schváleno mnoho pozitivních zdravotních účinků - představuje přírodní antioxidant, přispívá k normální funkci střevního traktu a povzbuzuje mikrobiální rovnováhu v těle. Podporuje klouby, játra a imunitní systém. Jedná se o bylinu, která si rozhodně zasluhuje velkou pozornost.