Drazí přátelé, od 1.5.2024 je majitelem Blue Bloom s.r.o., ( Inca Botanica ), veškeré dotazy a pohledávky ohledně objednávek, dotazů apod. směrujte na mail eshop@incabotanica.com nebo na tel. +420 770 600 933 po-pá od 11:00-13:00.

Lichořeřišnice větší

Lichořeřišnice neboli kapucínka je bylina původem z Jižní Ameriky. Je rozšířená po celém světě, v Evropě jako okrasná květina. Hojně se využívá v přírodní medicíně.

 

Lichořeřišnice větší je květina s nádhernými oranžovými květy ve tvaru kalichu. Jedná se o jednoletou bylinu, která dorůstá výšky zhruba 15-40 cm. Pochází z Jižní Ameriky, kde se divoce vyskytuje v Ekvádoru, Kolumbii a Peru. Protože se však dobře množí, dnes ji najdete i v plané podobě v mnoha oblastech s tropickým klimatem - ve střední Americe, USA, na Havaji, v Austrálii i Číně. Miluje plné slunce a vlhkou půdu. Její květenství je velmi krásné, a tak se stala vyhledávaným druhem pro pěstování v truhlíku nebo v záhonech - avšak pozor, je hodně náchylná na mráz.

Lichořeřišnice je oblíbená jako okrasná květina, ale používá se také v etnické medicíně. Bohužel nemá účinky schválené Evropskou unií a nemůžeme je zde uvádět. Její poupátka a nezralé plody se nakládají do octa a slouží jako náhrada za kapary.