Od 4.7. - 31.8. 22 má TELEFONICKÁ PORADNA DOVOLENOU, v případě dotazů pište, prosím, na mail: INFO@BYLINKYZAMAZONIE.CZ. Děkuji za pochopení. Blanka Čížkovská

Mateří kašička

Mateří kašička je látka, kterou vylučují mladé včelí dělnice. Obsahuje pyl a chemikálie ze žláz včelích dělnic. Mateří kašička je nezbytná pro zrození včelí královny.

 

V počátku jsou všechny včelí larvy v úlu stejné. Aby se z jedné z nich zrodila budoucí včelí královna a matka pro novou generaci, je třeba změnit její stravu. Mimo med, pyl a běžné žlázy je královna krmena výhradně mateří kašičkou - bílým sekretem, který vylučují mladé včelí dělnice. Včelí královna se může dožít až 20x vyššího věku než běžná včelka a strava jí podávaná ve vývinu v tom bezpochyby hraje velkou roli. Mateří kašička se královně podává i v období, kdy klade vajíčka.

Mateří kašička obsahuje vysoké množství vitamínů a minerálů, které jsou prospěšné nejen pro královnu, ale také pro lidský organismus. Obsahuje vitamíny A, C, D, vitamíny skupiny B, železo, draslík, chrom, mangan, aminokyseliny a kyselinu nukleovou, která přispívá k regeneraci buněk. Používá se často v kosmetice, krémech, ale dá se konzumovat samostatně v kapslích. Patří také mezi oblíbenou příměs, která ozvláštní běžný med.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení