Od 4.7. - 31.8. 22 má TELEFONICKÁ PORADNA DOVOLENOU, v případě dotazů pište, prosím, na mail: INFO@BYLINKYZAMAZONIE.CZ. Děkuji za pochopení. Blanka Čížkovská

Med

Med je produkt, který vyrábějí včely medonosné ze sesbíraného nektaru nebo ze sekretů jiného hmyzu - medovice a pomocí enzymů, které mají v těle. Sladká tekutina má zlatou barvu.

Me je sladká, viskózní látka, kterou vytvářejí včely medonosné z nektaru kvetoucích rostlin. Nektar včely sbírají a přeměňují ho na med. Ten slouží jako potrava v období zimy, kdy venku nic nekvete. Medem se živí většina larev ukrytých v úlu, pouze vybraná larva, která se má stát včelí královnou dostává jako stravu mateří kašičku.

Med patří mezi nejstarší sladidlo a dodnes je velmi oblíbenou a zdravou náhradou rafinovaného cukru. Přestože má vysoký obsah cukru, dodává tělu antioxidanty, flavonoidy, zdravé enzymy a také vitamíny B, C a minerály jako draslík, hořčík, fosfor, zinek, vápník a železo. S medem byste to ale neměli přehánět, bohatě stačí lžička denně.

Med se dělí na různé druhy podle toho, z jakého zdroje ho včely vyrábí. Známý je med květový vyrobený z nejrůznějších květin, med medovicový (nesprávně lesní), med lipový, akátový atd. Pro výrobu medu jsou nezbytné medonosné rostliny.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení