Mucura

Rostlina Mucura nese latinský název Petiveria alliacea. Bylinný vytrvalý keř pochází z Floridy, Mexika a tropické Jižní Ameriky a využívá se v přírodním léčitelství.

 

Mucura je keř, který dorůstá výšky zhruba 1 metru. Původní domovinou je mu americká Florida, odkud se však rozšířil do okolních oblastí podobného podnebí. Najít ho tak můžete i v Karibiku, Mexiku nebo Jižní Americe. V Mexiku s oblibou roste na kukuřičných a kávových plantážích. Mucura má nazelenalé květy a jeho kořeny i listy mají výrazný štiplavý zápach, který má podobné aroma jako česnek. Když tedy jeho listy promnete, napoví vám sama.

Chovatelé dobytka a drůbeže Mucuru nemají zrovna v lásce. Pokud totiž zvíře spásá tuto rostlinu, ovlivňuje to negativně chuť jeho mléka, vajec a masa. Větší oblibě se Petiveria alliacea těší u milovníků přírodní medicíny, využívá se totiž pro výrobu bylinných extraktů, tablet či odvarů. Právě listy a kořeny jsou pro tyto účely nejlepší.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení