Drazí přátelé, od 1.5.2024 je majitelem Blue Bloom s.r.o., ( Inca Botanica ), veškeré dotazy a pohledávky ohledně objednávek, dotazů apod. směrujte na mail eshop@incabotanica.com nebo na tel. +420 770 600 933 po-pá od 11:00-13:00.

Mucura

Rostlina Mucura nese latinský název Petiveria alliacea. Bylinný vytrvalý keř pochází z Floridy, Mexika a tropické Jižní Ameriky a využívá se v přírodním léčitelství.

 

Mucura je keř, který dorůstá výšky zhruba 1 metru. Původní domovinou je mu americká Florida, odkud se však rozšířil do okolních oblastí podobného podnebí. Najít ho tak můžete i v Karibiku, Mexiku nebo Jižní Americe. V Mexiku s oblibou roste na kukuřičných a kávových plantážích. Mucura má nazelenalé květy a jeho kořeny i listy mají výrazný štiplavý zápach, který má podobné aroma jako česnek. Když tedy jeho listy promnete, napoví vám sama.

Chovatelé dobytka a drůbeže Mucuru nemají zrovna v lásce. Pokud totiž zvíře spásá tuto rostlinu, ovlivňuje to negativně chuť jeho mléka, vajec a masa. Větší oblibě se Petiveria alliacea těší u milovníků přírodní medicíny, využívá se totiž pro výrobu bylinných extraktů, tablet či odvarů. Právě listy a kořeny jsou pro tyto účely nejlepší.