Drazí přátelé, od 1.5.2024 je majitelem Blue Bloom s.r.o., ( Inca Botanica ), veškeré dotazy a pohledávky ohledně objednávek, dotazů apod. směrujte na mail eshop@incabotanica.com nebo na tel. +420 770 600 933 po-pá od 11:00-13:00.

Brazilský žampion

Brazilský žampion v supermarketu nekoupíte. Roste hluboko v amazonské džungli, kde ho indiáni nazývají Božskou houbou. Využívá se v tradiční lidové medicíně.

 

Mimo léčivé byliny se lidé naučili využívat ke svému prospěchu i houby. Příkladem může být čaga sibiřská nebo právě brazilský žampion, známý také jako žampion mandlový či latinsky Agaricus Blazei Murill. Žampionů totiž na světě existuje ohromné množství, proto není divu, že je můžete najít i v Jižní Americe. Domorodí obyvatelé tomuto žampionu dali jméno “Cogumelo de Deus”, což můžeme z portugalštiny přeložit jako božská houba. Svému žampionu velmi důvěřují a využívají jeho vlastnosti k přírodní léčbě nejrůznějších obtíží. Faktem je, že obsahuje mnoho blahodárných látek a jeho účinkům věřili i staří Inkové.

Stále probíhají nejrůznější vědecké studie, které se tomuto žampionu věnují. Evropská unie je v těchto ohledech velmi přísná, přesto umožnila informovat o jeho blahodárném vlivu na přirozenou obranyschopnost a imunitní systém. Brazilský žampion dokonce obsahuje mnohem více beta-glukanů než oblíbené houby shiitake.