Drazí přátelé, od 1.5.2024 je majitelem Blue Bloom s.r.o., ( Inca Botanica ), veškeré dotazy a pohledávky ohledně objednávek, dotazů apod. směrujte na mail eshop@incabotanica.com nebo na tel. +420 770 600 933 po-pá od 11:00-13:00.

Černohlávek obecný

Drobná bylinka černohlávek obecný se řadí mezi léčivé rostliny čeledi hluchavkovitých. Využívá se pro hojení ran a pro své protizánětlivé účinky ve formě odvarů nebo obkladů.

 

Černohlávek obecný vypadá trochu jako mateřídouška, je ale o dost vyšší - dorůstá až 25 centimetrů. Má dluhou lodyhu, řapíkaté listy a modrofialové květenství odpovídající hluchavkovitým rostlinám. Roste ve vlhkých travnatých oblastech. Obsahuje spoustu prospěšných látek - najdete v něm třeba hořčiny, třísloviny,olejnaté substance, flavonoidy a vitamín B či C.

Na rozdíl od mnoha jiných bylin využívaných v etnomedicíně má černohlávek hodně schválených zdravotních účinků dle platných nařízení Evropské unie. Patří k nim třeba to, že se jedná o antioxidant, pomáhá k udržení normální hladiny cukru v krvi, podporuje imunitu, klouby, ústní hygienu a menstruační i menopauzální komfort.