Drazí přátelé, od 1.5.2024 je majitelem Blue Bloom s.r.o., ( Inca Botanica ), veškeré dotazy a pohledávky ohledně objednávek, dotazů apod. směrujte na mail eshop@incabotanica.com nebo na tel. +420 770 600 933 po-pá od 11:00-13:00.

Chuchuhuasi

Chuchuhuasi je strom z Jižní Ameriky, jehož části se používají v přírodním léčitelství. Kůra se také maceruje v rumu, čímž vzniká populární nápoj Jungle drink.

 

Chuchuhuasi představuje další z mnoha zajímavých amazonských rostlin. Jedná se o strom s velmi tvrdým dřevem, který roste do výšky až 30 metrů. Patří tedy mezi velikány, které tvoří důležitou součást stromového patra v amazonské džungli. Má hladkou zrzavou kůru, zelené kožovité listy a kvete droboučkými kvítky. Indiáni mají tuto dřevinu ve velké úctě, což není způsobeno jen jeho mohutností, ale také schopnostmi. Jeho kořeny a kůra se totiž využívají v oblasti zvané etnomedicína. Jeho načervenalá kůra je poměrně tvrdá, proto je potřeba ji povařit. Vzniká tak odvar, který se konzumuje. Chuchuhuasi se může pochlubit vysokým obsahem alkaloidů, saponinů a dalších látek. Pokud vás zajímá, co znamená jeho indiánské pojmenování, můžeme ho přeložit asi jako “chvějící se záda”. Lahodný odvar má jemně nasládlou chuť a sytě červenou barvu. Latinský název této dřeviny je Maytenus laevis.

Z kůry Chuchuhuasi se připravuje také nápoj zvaný jako Go-Juice, který vzniká macerováním kůry v rumu. Domorodí obyvatelé si ho dopřávají před pochody džunglí, které jsou v zarostlém terénu velmi náročné. Pro jejich absolvování je třeba mít dostatek energie. Go Juice je zároveň také populárním nápojem mezi turisty, kteří podnikají výlety do Amazonie.