Drazí přátelé, od 1.5.2024 je majitelem Blue Bloom s.r.o., ( Inca Botanica ), veškeré dotazy a pohledávky ohledně objednávek, dotazů apod. směrujte na mail eshop@incabotanica.com nebo na tel. +420 770 600 933 po-pá od 11:00-13:00.

Cola de caballo

Cola de caballo neboli přeslička obrovská je bylina rostoucí v napříč Peru v Jižní Americe. Používá se v přírodní medicíně.

 

Přesličky patří mezi nejstarší rostliny na zemi. Dokázaly přežít už od období pravěku a jsou hojně rozšířené napříč celým světem. Cola de caballo známá česky jako přeslička obrovská má svůj domov ve Střední a Jižní Americe. Dorůstá výšky až 3 metrů, takže si v její společnosti budete skutečně připadat jako v pravěkém období. Přeslička je perfektně přizpůsobená pro život v rozličných podmínkách - zvládá prosperovat v husté džungli i vysokých horách. Přeslička obrovská obsahuje vysoké množství křemíku a dalších blahodárných látek. Díky tomu na ni často narazíte v přírodních lékarnách a etnomedicíně Jižní Ameriky. Její popularita roste i u nás.