Od 4.7. - 31.8. 22 má TELEFONICKÁ PORADNA DOVOLENOU, v případě dotazů pište, prosím, na mail: INFO@BYLINKYZAMAZONIE.CZ. Děkuji za pochopení. Blanka Čížkovská

Flor de arena

Květ písku neboli Flor de Arena je bylinka rostoucí v Jižní Americe. Vyrábí se z ní bylinné čaje, extrakty a tablety.

 

Flor de Arena patří mezi další zajímavé byliny, které najdete v Jižní Americe. Tato patří mezi velmi oblíbené jak mezi domorodými obyvateli, tak postupně i u evropských spotřebitelů. Jak už napovídá její název, roste “květ písku” hlavně v písčitých půdách - tedy v oblastech pobřeží Jižní Ameriky nebo v níže položených i vysokohorských částech pohoří Andy v Peru. Dle příslušné oblasti se odvíjí i její vzhled. Pokud roste vysoko, bývá drobnějšího vzrůstu a více tmavozelená, pokud roste nízko, je vyšší a její barva je šedozelená. Její lístky pak pokrývají drobné bílé chloupky. Flor de Arena kvete drobnými květy fialovo-bílé barvy.

Pro účely etnomedicíny se sbírá celá nadzemní část rostlinky, ideálně v době, kdy vykvétá. V tomto období nejkrásněji voní a obsahuje nejvyšší množství prospěšných látek. Bylinka se dále využívá hlavně pro přípravu čaje nebo lázně pro osvěžení pokožky těla. Nemá výraznou chuť ani vůni, takže nebude nikomu vadit. U Flor de Arena je důležité vědět, že se bylina nesmí vařit, jinak by přišla o drahocenné látky.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení