Drazí přátelé, od 1.5.2024 je majitelem Blue Bloom s.r.o., ( Inca Botanica ), veškeré dotazy a pohledávky ohledně objednávek, dotazů apod. směrujte na mail eshop@incabotanica.com nebo na tel. +420 770 600 933 po-pá od 11:00-13:00.

Flor de arena

Květ písku neboli Flor de Arena je bylinka rostoucí v Jižní Americe. Vyrábí se z ní bylinné čaje, extrakty a tablety.

 

Flor de Arena patří mezi další zajímavé byliny, které najdete v Jižní Americe. Tato patří mezi velmi oblíbené jak mezi domorodými obyvateli, tak postupně i u evropských spotřebitelů. Jak už napovídá její název, roste “květ písku” hlavně v písčitých půdách - tedy v oblastech pobřeží Jižní Ameriky nebo v níže položených i vysokohorských částech pohoří Andy v Peru. Dle příslušné oblasti se odvíjí i její vzhled. Pokud roste vysoko, bývá drobnějšího vzrůstu a více tmavozelená, pokud roste nízko, je vyšší a její barva je šedozelená. Její lístky pak pokrývají drobné bílé chloupky. Flor de Arena kvete drobnými květy fialovo-bílé barvy.

Pro účely etnomedicíny se sbírá celá nadzemní část rostlinky, ideálně v době, kdy vykvétá. V tomto období nejkrásněji voní a obsahuje nejvyšší množství prospěšných látek. Bylinka se dále využívá hlavně pro přípravu čaje nebo lázně pro osvěžení pokožky těla. Nemá výraznou chuť ani vůni, takže nebude nikomu vadit. U Flor de Arena je důležité vědět, že se bylina nesmí vařit, jinak by přišla o drahocenné látky.