Andy

Pohoří Andy lemují východní část Jižní Ameriky a jsou nejdelším horským pásem na světě. Na délku měří přes 7 000 km a táhnou se od Panamy až do Ohňové země.

 

V horském masivu And najdete množství vrcholů tyčících se výš než 6500 m.n.m., stejně jako obrovská údolí, kaňony a stepi. Protože se táhnou po celé délce Jižní Ameriky, klima v tomto horském pásmu je velmi různorodé. Severní Andy se nacházejí v blíže k rovníku a teplota je zde okolo 18 stupňů Celsia, na jihu blízko u jižního pólu je naopak velmi chladno. V Andách žije mnoho živočichů, mezi nejznámější patří lamy, alpaky nebo činčily. Jsou domovem mnoha horských a indiánských kmenů. Významné jsou i z hlediska botanického, najdeme zde velké množství rostlin, které se domorodí obyvatelé naučili využívat ve svůj prospěch. Spousta z nich se dostává v rámci etnické medicíny i do Evropy. Můžeme si proto dopřávat čaje či extrakty z bylin Hercampuri, Muňa muňa a mnoha dalších.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení