Drazí přátelé, od 1.5.2024 je majitelem Blue Bloom s.r.o., ( Inca Botanica ), veškeré dotazy a pohledávky ohledně objednávek, dotazů apod. směrujte na mail eshop@incabotanica.com nebo na tel. +420 770 600 933 po-pá od 11:00-13:00.

Inca Botanica

Společnost Inca Botanica se zaměřuje na byliny z Jižní Ameriky, které zpracovává a kombinuje s evropskými bylinkami. Výsledkem jsou bylinné čaje, extrakty, prášky a další produkty využívané v etnomedicíně.

 

Inca Botanica dodává na trh množství produktů z oblasti etnické medicíny. Využívá hlavně nejrůznějších rostlin z oblasti Jižní Ameriky - a to jak z deštného pralesa Amazonie, tak z horských masivů And v Peru, i dalších přírodních ekosystémů, které se na kontinentu nacházejí. Vycházejí ze znalostí šamanů i domorodých obyvatel, pro které byla okolní příroda často jedinou možností, jak se zbavit zdravotních neduhů a nemocí, dodat tělu energii, vitamíny, minerály a další prospěšné látky. V kombinaci s evropskými bylinkami, které ty amazonské doplňují, vznikají zajímavé čaje, extrakty, sirupy a další produkty, které mají mnohdy i schválené zdravotní účinky od Evropské unie.

Spousta použitých rostlin však schválená není, ačkoli jsou účinky prokázané díky dlouholetým vědeckým studiím nebo jako důkaz jejich funkčnosti mohou posloužit obyvatelé Jižní Ameriky, kteří je používají po staletí a předávají si je z generace na generaci. Jsou to produkty přírodní, tělu blízké a rozhodně stojí za to je vyzkoušet. Vždy je ale třeba dbát na správné dávkování a dodržovat upozornění. Byliny jsou mocné a ve větší míře mohou mít i mohou mít účinky, které jste si nepřáli. Inca Botanica nabízí prvotřídní a kvalitní produkty, které pochází z ověřených zdrojů. Ekologické přesvědčení společnosti a úcta k přírodě je pro spole proto se nemusíte obávat, že by jakkoli přispívala k ničení pralesů a jiných ekosystémů.