Od 4.7. - 31.8. 22 má TELEFONICKÁ PORADNA DOVOLENOU, v případě dotazů pište, prosím, na mail: INFO@BYLINKYZAMAZONIE.CZ. Děkuji za pochopení. Blanka Čížkovská

Lapacho

Jako lapacho se označuje vnitřní kůra ze stromu Tabebuia serratifolia, který roste v Jižní Americe. Dále se název lapacho používá pro pojmenování bylinného čaje, kterému se často přezdívá nápoj Inků.

 

Strom Tabebuia serratifolia se vyskytuje na území států Brazílie, Peru, Bolívie, Paraguaye a Argentiny. Stromů lapacho v těchto končinách roste několik druhů, ale červená kůra lapacho, která se používá pro účely etnomedicíny i pro přípravu čaje se získává pouze z druhů Lapacho Colorado a Lapacho Morado. Stromům se daří hlavně v horských oblastech - v Andách se mohou dožívat až 700 let. Pěstovat se dá i v Evropě, ale pouze jako pokojovka.

Lapacho a čaj z něho připravený se tradičně využívá v etnické medicíně. Je dokonce tak slavný, že některé jeho účinky schválila i Evropská unie. Můžeme tedy říct, že lapacho pomáhá budovat přirozenou obranyschopnost organismu, působí příznivě na krevní tlak, činnost ledvin a vylučování. Je antioxidant a blahodárně také působí na psychiku - pomáhá k relaxaci organismu a lepšímu spánku. Proto si tento čaj bez obav dopřávejte.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení