Acai Berry

Nejznámější superpotravina Acai Berry obsahuje nejvíc antioxidantů na světě. Chutné plody najdete v sušené podobě, ve formě prášku i tablet. Jedná se o oblíbený doplněk stravy.

 

O plodech Acai Berry jste určitě slyšeli i v případě, že se nepříliš zajímáte o doplňky stravy nebo zdravou výživu. Patří mezi nejpopulárnější superpotraviny, a to i díky tomu, že má výbornou chuť. Bobulovité plody Acai Berry byly objeveny už před mnoha tisíci lety, na svou slávu ale musely dlouho čekat. Toto super ovoce je nadupané prospěšnými látkami a některé zdroje dokonce uvádějí, že je nejzdravější na světě. 

Acai Berry (vyslovuj Asají Bery) nese české jméno Euterpe brazilská nebo také kapustoň brazilská je druh palmy, který roste v Amazonii. Strom se tyčí až do výšky 20 metrů a ovoce na něm roste v bohatých trsech. Domorodí obyvatelé je sbírají nejen pro jejich výbornou chuť, ale také pro účely přírodní medicíny. Velmi si jich cení a považují je za laskavý dar přírody. Pomáhají jim navíc přežívat v náročných podmínkách džungle, Acai Berry totiž obsahují obrovské množství bílkovin, glykoproteinů, vlákniny, esenciálních kyselin a vitamínů. Indiáni je pojídají i pro posílení sexuální energie nebo pro získání energie při lovu. My ho můžeme konzumovat jen tak na chuť, ale doporučuje se zejména při zvýšené tělesné aktivitě nebo psychicky náročném období. Své popularitě vděčí také díky vysokému obsahu aminokyselin, které společně s esenciálními kyselinami pomáhají spalovat tuk.